Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klíště - bolístko AU

11. 6. 2008
Ahoj, musím se s vámi podělit o mé "bebíčko". I když mě moje panička pravidelně natírá proti klášťákům a bleškám, tudíž nemám páru o tom jaký to je mít blešku či klíšťátko. A co se nestalo, jedno jediné klíště se mi usadilo na levou zadní nožku. Nejdřív to lechtalo a tak jsem občas poskakoval po třech nožičkách, panička mě prohlížela, ale nic nenašla a pak už to začalo pekně bolet, tak jsem se rozhodl to řešit. "Vykousnu" to jenže to jsem netušil, že bolístko bude ještě větší (celé to trvalo max. 2 dny). To už moje panička poznala, měl jsem tam bouličku a nemohl na nožku šlápnout. Panička se snažila zbytek klíštěte vyndat speciálnímí keštičkami,ale nešlo to (a ja taky chvili v klidu neposedim). Tak jsem musel jet k panu doktorovi a tady začalo to pravé peklo, nejen, že se mnou neměl slitování co se vyhýbání týče, ale navíc to strašně bolelo, brečel jsem moc. Pan doktor mi klíšťátko (teda zbytek) vyndal a mě se pak ulevilo, řekl jsem si, že už to nikdy neudělám, protože ta velká bolest mi za to nestojí.

POZOR KLÍŠTÁTA, JSOU PRÝ LETOS VELICE NEBEZPEČNÁ A JE JICH FŮRA, TAKŽE NEZOUFEJTE, KDYŽ VÁŠ PEJSEK KLÍŠTĚ CHYTÍ I PŘESTO, ŽE HO NATÍRÁTE PROTI TOMU.

Prevence: Postřik nebo pudry a obojek ( já mám zkušenosti a dobré jen s postřikem nebo ampulkou, moje panička už dlouho používá jeden druh, kdo bude mít zájem značku prozradím). A kdo bude chtít investovat do svého pejska existuje i očkování proti borelióze (1. očkování se skládá ze 2 injekcí a každoroční přeočkování už jen z jedné) pamatujte, pokud jeden rok vynecháte přeočkování, další rok musíte začít znovu opět se 2 vakcinami. Více informací získáte u svého veterináře. Jen se připravte, že vakcina patří k těm dražším, za to se to vyplatí.


Váš Patrik
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář