Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cestování

6. 1. 2008
V dnešní době je cestování na denním pořádku každého z nás.
Jak je to s cestováním a přepravě psů:

Zajisté se dočtete spousty "zaručených rad a způsobů " jak pejska přepravovat. Všechno záleží na velikosti zvířete a možnosti  majitele.

Moje panička má pro mě dva různé způsoby jak mě přepravuje - již je to ověřený způsob a pro plemena menšího vzrůstu asi nejidelánější.

- do MHD a vlaku....  používá přepraní tašku pro pejsky- je to pohodlné jak pro mě tak i pro paničku, taška je skladná a já si v ní můžu lehnout. Tašku bereme s sebou i když jdeme na velkou tůru, abych si mohl odpočinout, když se někde zastavíme nebo kdyby se mi něco stalo. Já mám tašku, která je z jedné strany nepromokavá a má po straně kapsičku na misku a pití.

 V dnešní době máme spousty druhů těchto tašek. Důležité je, aby pejskem měl pro tento způsob přepravy dostatečné místo ( délka tašky by měla odpovídat délce zad pejska, hlavičku si může dát přes okraj)


Druhý způsob jak cestuji je v tzv. přepravce - to je pevná bedna s mřížemi, tento způsob přepravy využívám, když jedu autem na delší vzdálenost. Páníčkové tvrdí, že je to bezpečné pro mě a pro ně, tak jim budeme věřit. Já mám bedničku, ve které mám polštářek a kde se  mohu pohodlně  natáhnout a můžu jí mít i jako pelíšek (to se mi hodí, když jedem někam na návštěvu nebo dovolenou). Tyto přepravky se převážně použávají pro kočky, ale již jsou k dispozici i bedny pro středně velké psy.

Protože jsem menšího vzrůstu mohu si dovolit tyto způsoby přepravy. Asi bych nedoporučil, aby pejsci volně pobíhali po autě, protože při prudší zatáčce pejsci nemají koordinované pohyby a mohou se zranit.
Ale každý majitel musí zvážit, který způsob přepravy je pro ně nejvýhodnější.  Velký sortiment zboží určených k přepravě nám umožňuje si zvolit pro nás nejvýhodnější variantu.