Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výcvik s Kateřinou Lerlovou + VIDEO

12. 4. 2009
 

Tuto neděli jsem měl možnost zkusit si změřit síly s agiliťáky co už se tomu věnují déle. S Andýskem nás panička přihlásila na trénink Několikanásobným mistrem a vicemistrem mládeže ČR v jednotlivcích i družstvech, 2x vicemistrem ČR klubu BCCCZ, vicemistrem Evropy juniorů v jednotlivcích, mistrem Evropy juniorů ve družstvech pod vedením Katky Lerlové.

Panička to brala jako seminář a taky to tak probíhalo. Nejdříve nám Katka ukázala jak se má pes rozehřát (poklus v běhu), ještě, že s sebou měla panička pomocníka a to sestru, která jí pomohla s Andýskem. Pak následovala ukázka protažení svalů pejska před cvičením. Upřímně mě ani dalším pejskům se tohle moc nezamlouvalo, ale nedalo se nic dělat, je to řehole.

 

Panička čekala ukázka parkuru, ale kde pak, rozestavěla nám vedle sebe skokové překážky a to kombinaci na naučení správného skoku psa a zrychlení při běhu. Protože jsem v kategorii Small vypadalo to následovně celkem byly 3 skoky a poslední dvojitý, začínalo se na vzdálenosti cca 70 cm od sebe, a muselo se vše skočit bez mezikroků. Takhle blízko to bylo dobré, dokonce jsem si skočil dvě naráz . Andrýsek měl co dělat, aby to překonal, ale byl statečný a zvládl to. Pak se vzdálenost skokovém vzdalovala až na dvojnásobek a to se u mě už s mezi krokem nedalo. Ale od Katky jsem dostal pochvalu.

 

Asi po hodině trénování, jsem byl tak unavený, že jsem si musel dát oddych a následovalo další povídání pro paničku, tentokráte na téma, křížení psa při běhu před sebou, za sebou kolem bočnice atd. Po povídání zase byla ukázka a pak trénink. To už jsem zvládl levou zadní, za prvé jsem byl unavený a pak tohle přeci znám a taky jsem se chtěl vyrovnat ostatním. Andrýsek na tm byl hůř, už nemohl, takže jeho kolem bočnice bylo spíš přemlouvání, ale není se čemu divit, je to ještě miminoJ Panička ho pořád chválila a povzbuzovala, ale bylo to marné. Jakmile se na této ukázce vystřídali všichni bylo na čase zkusit aplikovat vše na parkuru.

Postavil se parkur, který Katka přirovnala k obtížnosti pro A2 a A3, takže v paničce zatrnulo a jen doufala, že ji neudělám ostudu a zvládnu to, protože se skládal ze skoček vedle sebe vysílačkou na kladinu pak otočka a hned skočka, vysílačka na áčko otočka a skočka tunel dlouhatáááááánský a pak náběh z druhé strany na skočku a křížem zpět. Skrátka ne moc překážek, ale na obratnost celkem záhul a světe div se já to zmáknul bez chyby, kdyby panička nezvorala ukazování u poslední skočky a já jí následoval, tak jsem byl jeden z nejlepších.

Parkur amatérsky nakreslený je fe fotogalerii:-)


Po tomto parkuru se panička rozhodla k návratu  domů, byli jsme všichni moc unavení, takže na závěr jen slalom a jelo se. Panička má plno zážitků a nových informací, teď jen jak se s tím poperem společně.


Potkal jsem tam pár kamarádů a Kamarádka Sárinka byla s námi, je to moooc šikovná holka, Feliska se byla jen juknout a v autě všichni padli za vlast vč. mě.


A kde jsem to vlastně byl: přijali nás agiliťáci v Opatovicích www.agisirus.estranky.cz


VIDEO (sestřih fotek z celého dne) ZDE