Jdi na obsah Jdi na menu
 


Opatovice nad Labem 9.5.2010 + FOTO, VIDEO

9. 5. 2010

Dnes (v neděli) se konaly neoficiální závody v agility v Opatovicích, je to naše srdeční záležitost, zde jsme před 2 lety začínali se „závodní kariérou“ , nevynechali jsme ani loňský ročník a většina pandiček to od té doby dotáhli hooodně daleko!

 Ale něco málo jak to probíhalo, vynechám informace o prezenci, vet. přejímce……

Asi v 9 se šlo na věc. Jako první šli na řadu pokročilí - jumping a to v pořadí L, M, S, XS. V kat. M nás reprezentovala Deniska s Arískem. Běžel krásně, přesně prostě nádhera, do posledního závodníka, jsme si mysleli, že bude první, ale ouha… poslední závodník byl o pár setin rychlejší, no co se dá dělat, tak se to zkusí v agility. Pak běžel v XS Jessik…. Škoda, že je tak malý, jeho krátké nožky nestačily rychlostí.. i přesto ho Deniska vybičovala ke krásnému umístění 4. Místo.
My začátečníci, zase se začínalo od L……… XS. V L tam byla Lucka s Fredem, běhají přesně krásně, jdou na jistotu, jinak tomu nebylo ani teď… nikoho nás nepřekvapilo, že i v konkurenci samých B.C. byli první !
V S jsem šla naše barvy hájit já s Páťou (nutno dodat, že tyto závody byly klíčové k rozhodnutí, jestli spolu půjdeme do oficiální dráhy závodníků nebo ne). Patrik nezklamal, byl skvělý, jedinou chybičku udělal ve slalomu! Proto 5. Místo ( mě to vůbec nevadilo) byla jsem šťastná, že zvládl i slalom i látkový tunel na trase… takže rozhodnuto žádost o VP pošlu a pojedeme na OFIGO, slibuji.
v XS jsme barvy hájili my s Andýskem a povedlo se, Andy se rozhodl, že to tentokráte Patovi natře a stalo se, běžel rychle, hezky reagoval, škoda, že ten látkový tunel je takový strašák  a ne a ne ho prorazit, ale to nevadí 3. místo bylo doma.

Agility, zase se začínalo od závodníků (pokročilých). Opět Deniska s Jessíkem nezklamali a utvrdili všechny v tom, že tohle je jejich parketa! 1. Místo je doma, hurá. Deniska pokračovala v zápolení o první místa a s Arískem v M znovu zabodovali na 2. Místě! My začátečníci, L – Fredovi chvála asi stoupla do hlavy a světe div se, začal na parkuru zlobit, takového ho nikdo neznáme! Ale i tak ho Lucka zmákla a nakonec skončili na krásném 7. Místě. S – Pata věděl, že je to tady, už sice o Vp bylo rozhodnuto, to ale neznamená, že se budeme flákat, běžel zase skvěle, ke konci si spletl povel na kladinu s tunelem, ale včas si to uvědomil, no škoda, takže další odmítnutí, nedá se nic dělat, v agility skončil na 7. Místě ze 13 je to i tak slušný výsledek, jsem spokojená. XS – Andy mezitím usnul tak tvrdě, že jsem ho nemohla probudil (lekla, jsem se, jestli na parkuru nezaspi), pak se oklepal, dali jsme si raději pár skoček na rozcvičku a do Andýska jako by něco vjelo, takhle jsem ho běžet ještě neviděla (tedy ne, na závodech) asi ho něco píchlo do ****** stala se z něj tryskomyš a parkur z lehkosti a bez jediného zaváhání doběhl. Pak si zase v klidu mohl jít lehnout. Opravdu se stalo nemožné a Andy byl 1.! Poprvé překonal Páťu v umístění a je to prostě BOREC s mašličkou! Výsledky: XS závodníci – Deniska s Jessíkem 1. Místo agility M závodníci - Deniska s Arískem 2x 2. Místo ( agility, jumping) XS začátečníci – ANDY a já (Zůza) 1. Místo agility a 3. Místo jumping L začátečníci - Lucka a Fred 1. Místo jumping Zase všechny pandičky posbírali co se dalo a jelo se domu :-).

foto ZDE

VIDEO Páťa ZDE   ANDY ZDE